»DLA RODZICÓW

Co nas wyróżnia?

Harcerstwo jest organizacją dostosowaną do dzieci i młodzieży w różnym wieku. Niezależnie od tego czy dziecko należy do gromady zuchowej, drużyny harcerskiej, starszoharcerskiej czy wędrowniczej zajęcia dostosowywane są do jego potrzeb psychofizycznych, możliwości i zainteresowań.

Jednym z filarów metody harcerskiej jest nauka poprzez działanie, dlatego też zuchy poznają świat bawiąc się w kogoś lub coś, harcerze uczą się poprzez uczestnictwo w grach, harcerze starsi realizują projekty, a wędrownicy pełnią służbę i pokonują własne słabości.

Program harcerski jest stale doskonalony, tak aby był dostosowany do zmieniających się potrzeb dzieci, środowiska, czasu, miejsca i warunków działania oraz stwarzał możliwości do samorozwoju harcerzy.

Praca w gromadach i drużynach odbywa się w systemie małych grup. Zuchy podzielone są na “szóstki”, a harcerze na zastępy. Dzięki temu dzieci dobrze się znają, nie mają oporów przed wyrażaniem swoich poglądów, mogą wspólnie przedyskutować problem - co nie jest możliwe w dużych grupach. System ten stwarza możliwość rozwoju samorządności i odpowiedzialności.

Metoda harcerska opiera się na Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Prawo daje każdemu harcerzowi ściśle określony kodeks postępowania, jest dla niego drogowskazem, ideałem. Harcerz z chwilą złożenia Przyrzeczenia jest zobowiązany do tego ideału dążyć. Pamiętać jednak należy, iż harcerstwo jest organizacją dobrowolną, a każdy kto do niego wstępuje decyduje się je przestrzegać z własnej i “szczerej woli”.

Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Sudeckiej Brygady WOP w Kłodzku
ul. Wojska Polskiego 18, 57-300 Kłodzko

www.klodzko.zhp.pl
e-mail: klodzko@zhp.pl

REGON: 020380949-00141
KONTO:
24 2030 0045 1110 0000 0130 5390

Biuro KH czynne:
wtorki i środy w godz.: 16:00-19:00

Dane do faktury:
ZHP Chorągiew Dolnośląska
ul. Nowa 6, 50-082 Wrocław
NIP 897-172-05-40

Adres korespondencyjny:
Komenda Hufca ZHP Kłodzko
ul. Wojska Polskiego 18, 57-300 Kłodzko

Biuletyn Informacji Publicznej - BIP ZHP

Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.