»DLA RODZICÓW

Wstąp do ZHP

Szanowni Państwo,

jeżeli odwiedzacie tą stronę to zapewne zastanawiacie się czy warto zapisać dziecko do ZHP...
Każdy rodzic przed posłaniem swojego dziecka na zajęcia pozalekcyjne, czy do jakiejś organizacji ma szereg wątpliwości: czy instruktorzy przeszkoleni, czy to bezpieczne, czy program jest ciekawy, jak często spotkania, ile to kosztuje, co z tym mundurkiem oraz wiele innych. Dziecko zapyta tylko o jedną rzecz: czy będzie fajnie?

Najpierw chcemy rozwiać tą najważniejszą dla nas wątpliwość. Tak! Będzie fajnie :)

Harcerstwo oferuje szeroki wachlarz możliwości. Metody pracy dostosowane są do wieku dzieci. Jeśli więc planujecie Państwo, aby Wasz pierwszoklasista został zuchem, to jest ogromna szansa, że munduru nie ściągnie on już nigdy.

W ciągu roku szkolnego dziecko będzie spotykało się na zbiórkach ze swoją gromadą/ drużyną raz w tygodniu. Nauczy się na nich samodzielności, otwartości, wytrwałości. Poczuje czym jest patriotyzm, szacunek wobec siebie i innych ludzi oraz zrozumie ideę przyjaźni i braterstwa. Zdobędzie szereg nowych umiejętności i wiadomości, których nie sposób tu wymienić. Gwarantujemy, iż dziecko nawiąże nowe znajomości, a Wasze wieczorne rozmowy będą się zaczynać od słów “A wiesz, że dziś na zbiórce…”.

Latem harcerze wyjeżdżają na obozy, zimą na zimowiska. Każdy harcerz po powrocie jest przeszkolony z prania własnej bielizny, ścielenia łóżka, nakrywania do stołu i sprzątania po obiedzie, przygotowywania śniadań i kolacji, a przede wszystkim uważnego słuchania :).  Miejsca, w których wypoczywają dzieci są bezpieczne i dokładnie sprawdzane przez instruktorów z naszego hufca, a program ustalany dużo wcześniej.

Każde dziecko, które wstąpi do ZHP jest traktowane z szacunkiem, a praca w małych grupach pozwala na spojrzenie z uwagą na każdego harcerza i pomoc w rozwijaniu jego indywidualnych umiejętności i zainteresowań.

Szczegółowy wykaz jednostek działających na terenie hufca znajdziecie Państwo tutaj.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj,

Drużynowi i instruktorzy Hufca ZHP Kłodzko

Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Sudeckiej Brygady WOP w Kłodzku
ul. Wojska Polskiego 18, 57-300 Kłodzko

www.klodzko.zhp.pl
e-mail: klodzko@zhp.pl

REGON: 020380949-00141
KONTO:
24 2030 0045 1110 0000 0130 5390

Biuro KH czynne:
wtorki i środy w godz.: 16:00-19:00

Dane do faktury:
ZHP Chorągiew Dolnośląska
ul. Nowa 6, 50-082 Wrocław
NIP 897-172-05-40

Adres korespondencyjny:
Komenda Hufca ZHP Kłodzko
ul. Wojska Polskiego 18, 57-300 Kłodzko

Biuletyn Informacji Publicznej - BIP ZHP

Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.