III Turniej Zastępów

Znamy najlepszy zastęp harcerzy z regionu Kłodzka i Łagiewnik!... Podczas III Turnieju Zastępów 22 kwietnia w Kłodzku dziewiętnaście grup harcerzy od pięciu do ośmiu osób współzawodniczyło o tytuł najlepszego zastępu. Harcerze i harcerze starsi (tzn. uczestnicy w wieku od 10 do 15 lat) wzięli udział w całodzienne dwuetapowej grze zorganizowanej przez instruktorów Międzyhufcowego Zespołu Kadry Kształcącej „Kuźnia” i żołnierzy z 22 Brygady Piechoty Górskiej. Rozgrywki odbywały się jednocześnie w jednostce wojskowej i w terenie w okolicy. Etap przygotowany przez żołnierzy obejmował 5 konkurencji, z którymi harcerze musieli poradzić sobie mimo braku doświadczenia. Uczestnicy mieli za zadanie złożyć z pojedynczych części tak zwanego „beryla” – karabinek szturmowy wz. 96 i strzelać w pozycji leżącej z …..[nazwa broni]. Ponadto wykazać się w walce wręcz z [tu nazwa broni], przetransportować rannego (rzecz jasna symulującego) na noszach oraz odpowiednio posłużyć się karabinami do paintballa.

W tym samym czasie na polanie nieopodal na harcerzy czekało pięć punktów prowadzonych przez instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego ze wspomnianych hufców. Tutaj kategoria zadań była nieco inna – sprawdzała musztrę i umiejętności meldowania, a przede wszystkim pracę zespołową, najważniejszą cechę dobrego zastępu i drużyny. I tak harcerze koncertowo poradzili sobie z rozkładaniem namiotu czy udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanym. Co więcej, zmierzyli się z zadaniami teambuildingowymi, czyli pomagających stworzyć zwartą grupę nawet z nieznających się osób, a w tym przypadku już sprawdzając efekty pracy zastępowych w tym zakresie.

Dla najlepszych czekało zaszczytne miejsce najlepszego zastępu i atrakcyjne nagrody. Puchar i apteczkę plecakową dla zwycięzców ufundował Burmistrz Kłodzka Pan Michał Piszko. Najlepszym okazał się zastęp męski „Fenomenalni Polscy Skauci” z 11 Kłodzkiej Drużyny Harcerskiej w Kłodzku i ich zastępowy, wyw. Łukasz Pietraś Miejsce a drugie zajęły dziewczyny z zastępu „Białe Wilki” z Łagiewnik, a trzeci. Ponadto, nagrodzeni zostali najlepsi strzelcy na jednostce wojskowej.

Następny Turniej Zastępów za rok, ale współzawodnictwo jeszcze się nie skończyło. Która drużyna okaże się najlepszą drużyną hufca Kłodzko? Przekonamy się 9-11 czerwca w Radochowie na XXII Zlocie Hufca Kłodzko.

pwd. Paulina Kaczmarczyk

Chorągiew Dolnośląska
Hufiec im. Sudeckiej Brygady WOP w Kłodzku
ul. Wojska Polskiego 18, 57-300 Kłodzko

www.klodzko.zhp.pl
e-mail: klodzko@zhp.pl

REGON: 020380949-00141
KONTO:
24 2030 0045 1110 0000 0130 5390

Biuro KH czynne:
wtorki i środy w godz.: 16:00-19:00

Dane do faktury:
ZHP Chorągiew Dolnośląska
Hufiec Kłodzko
ul. Nowa 6, 50-082 Wrocław
NIP 897-172-05-40

Adres korespondencyjny:
Komenda Hufca ZHP Kłodzko
ul. Wojska Polskiego 18, 57-300 Kłodzko

Biuletyn Informacji Publicznej - BIP ZHP

Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.